Generální oprava varhan

Technický stav našich varhan bohužel již není takový, jako byl po předání v roce 1887. Podléhají přirozenému stárnutí, při opravách a pracích na kostele byly píšťaly značně zaneseny omítkou a naneštěstí doznaly i několik neodborných zásahů, při kterých byly například ulámány ladící dráty a celkově poškozeny traktura i některé píšťaly. Některé jejich dopady jsou zdokumentovány ve fotogalerii.
Ze všech těchto důvodů je třeba přikročit ke generální opravě nástroje. Není však v našich možnostech jí úplně celou financovat z našich prostředků a proto se obracíme na Vás, uměnímilovné návštěvníky našich stránek a kostela s prosbou o pomoc!
Připravili jsme řadu akcí, během kterých Vám nabídneme možnost blíže se seznámit s varhanami i chrámem (prohlídky, koncerty) a zároveň i možnost odnést si kousek nádherného zvuku našeho nástroje k Vám domů (natočili jsme CD). Věříme, že Vás některé z našich aktivit zaujmou a pomůžete nám tento krásný kousek, který stál i za zvláštní návštěvu organologa ze Saska, obnovit do jeho původního lesku!

CD Varhanní Recitál z kostela sv. Štěpána na Novém Městě v Praze

Obálka CD Disk byl natočen kompletně na svatoštěpánských varhanách a repertoárem je poměrně neobvyklý, protože kromě klasických varhanních skladeb z období baroka a klasicismu na něm najdete i jazz.
Skutečně zní jazz na varhanách velice překvapivě a podmanivě, rozhodně stojí za to si toto netradiční spojení poslechnout a vychutnat, slibuji Vám velice příjemný hudební zážitek.
Navíc tyto skladby nahrály nejlepší osobností naší jazzové scény...Karel Růžička, Petr Volný a Víťa Pospíšil.
Ještě podotýkám, že všichni interpreti jsme se vzdali nároku na honorář, aby se celá vybraná částka mohla využít na opravu.

Podrobný obsah CD a ukázky skladeb

Toto CD si můžete zakoupit buď při prohlídkách chrámu nebo kdykoliv na faře, či můžete napsat e-mail na adresu webmaster@stepan.mysteria.cz a CD Vám může například být zasláno poštou.
Minimální cena je 250,- Kč

Kalendář plánovaných akcí

Datum a čas konáníNázevPodrobnější informace
13.9.2009, 13:30Dny Evropského Dědictví / Dny Prahy 2
19.9.2009, 10:00Dny Evropského Dědictví / Dny Prahy 2
20.9.2009, 13:30Dny Evropského Dědictví / Dny Prahy 2
Celkem nalezených akcí3

Přehled dosavadních darů na opravu

DárceKontaktPopis daruFinanční výše
SOFTCOM GROUP, spol. s r.o.http://www.computershop.cz100 CD + BOX na CD Varhanní Recitál
HP, Česká Republikahttp://www.hp.czCartridge (2x barevná, 2x černá) na CD Varhanní Recitál
Anonymní dárciZakoupení CD Varhanní Recitál + dary na opravu varhan45 500,00 Kč
Janssen-Cilag s.r.o.http://www.janssen-cilag.cz/Dar na generální opravu varhan20 000,00 Kč
Celkem65 500,00 Kč
Copyright © Lukáš Kopenec 2007